Dotazy

linka

Dobrý den, prosím o radu , která se týká materiálu na obezdění krbové vložky. Je možné použít často používaný YTONG a ORSIL Jak je to s izolací a dalšími nezbytnostmi?

V současné době je platí ČSN a v té je jednoznačně řečeno, porobetony jsou na krbové obestavby nevhodné. Minerální vaty také nesplňuje požadavky normy. Najde se bohužel mnoho „krbařů“ , kteří normu porušují a tak vědomě ohrožují zdraví a bezpečnost svých zákazníků.Naše firma používá pouze materiály, které jsou k těmto účelům povolené. Každá stavba se musí posoudit individuálně.

Na čem závisí cena výrobku?

U jakékoli stavby platí více než kdekoliv jinde: "Levně placené, dvakrát placené". Všechny materiály, včetně topidla, musí splňovat požadavky žáruvzdornosti, kvality a zdravotní nezávadnosti. Upozornění: Každá stavba není jen stavbou dekorativní, nýbrž topidlem, které musí při minimální spotřebě paliva vytápět Váš prostor nejen Vám, ale také dětem Vašich dětí.

Jaký druh vytápění doporučujete do trvale obývaných prostor?

Do objektu trvale obývaných jsou nejvhodnější kachlová kamna s teplosměným předáváním tepla. Největší předností těchto topidel je zdravé prostředí ve kterém se zákazník pohybuje. V žádném případě teplovzdušný systém. Při této variantě stavby dochází k přepalování prachových částic a velkému rozdílu teplot v místnosti. Tímto způsobem vytápění vznikají karcinogenní látky a v budoucnu dochází ke zdravotním problémům. Teplovzdušný systém je vhodný do rekreačních objektů, kde se zákazník zdržuje velmi málo. (více informací o principech výtápění najdete na těchto stránkách v sekci Principy vytápění).

Bydlíme v 50 let starém činžovním domě a uvažujeme o výstavbě krbu s vývodem do komínu. Nevíme ovšem, jestli je komín pro krb stavebně vyhovující ? Jaké jsou nutné parametry komínu?

Hlavní věc, na kterou je potřeba si dát pozor, je průměr průduchů komínu. V této staré zástavbě je možné, že komíny nebudou splňovat podmínky pro vyvedení zplodin z krbu. Minimální průměr průduchů komínu pro napojení je 150 mm.